AntykinoПЕРШИЙ АНТИКІНОТЕАТР В УКРАЇНІ

10 найскандальніших фільмів усіх часів

В історії кінематографа зустрічаються найрізноманітніші картини, покликані викликати у глядача різні емоції. При цьому деякі фільми настільки переповнені жорстокими сценами, насильством і просто неоднозначними сценами, що їх прокат забороняється у багатьох країнах. Якраз такі фільми ми і розглянемо в рамках цієї статті.

Механічний апельсин (1971)

Режисер Стенлі Кубрик, якому приписуються фальшиві зйомки польоту на місяць, з радістю взявся за екранізацію відомого роману. В його виконання фірмове ультранасильство привернуло увагу широкої глядацької аудиторії, критиків і, звичайно ж, цензорів. Вже через кілька днів після прем'єри останні зайнялися накладенням усіляких заборон на цей фільм. Зокрема, Механічний апельсин знаходиться під забороною для всіх католиків, які проживають в США.

Механический апельсин

Глибока горлянка(1972)

Цей фільм повністю заслужено вважається одним з найпомітніших зразків золотої епохи порнографії. На досить тривалий період ця картина заполонила нічні сеанси всіх великих кінотеатрів в Америці і Європі. Правда, все це тривало недовго, так як на фільм посипалися заборони за надто відверті сцени, та й сама назва на афішах виглядала не найбільш належним чином.

Додаткова скандальність «Глибокої горлянки» пов'язана з процесом зйомок. Продюсеру фільму довелося використовувати власні зв'язки з мафією, так як інакше картина просто не могла бути випущена в прокат.

Останнє танго в Парижі (1972)

На перший погляд нічим не примітна картина Бертолуччі, що розповідає історію анонімного роману, стала скандально відомою через свою сцену гвалтування, яка була дуже детально выдтворена. Для того часу це було щось неймовірне і амогральне.

Масло у вогонь підлила виконавиця головної ролі Марії Шнайдер, яка заявила, що її ніхто не попереджав про зйомки цієї сцени, адже вона навіть не була вказана в первісному сценарії. На її думку, надмірно відверта сцена подарувала їй відчуття приниженості, що не проходять протягом багатьох років після прем'єри.

Природжені вбивці (1994)

Це справжня медіа сенсація від таких стовпів кінематографа, як Олівер Стоун і Квентін Тарантіно, що розповідає історію двох коханців-убивць, які вчинили цілий ряд страшних злочинів. Через неоднозначны кадри прем'єра фільму була затримана в декількох країнах світу. Більш того, після показу картини у Великобританії заарештували кількох наслідувачів, які повторюють звірства героїв фільму.

Житіє Брайана за Монті Пайтон (1979)

Цей комедійний фільм оповідає про сусіда Ісуса. Не дивно, що не всі віруючі зрозуміли тонкий гумор автора, через що деякі християнські організації кинули всі сили на те, щоб домогтися заборони картини. На сьогоднішній день фільм все ще заборонено в більшості християнських країн і навряд чи ситуація зміниться.

Народження нації (1915)

У цьому фільмі чорношкірі люди, зіграні білими акторами, показані як варвари і розбійники, яким протистоять герої з Ку Клукс Клану. Зараз вважається, що саме ця картина дала значний поштовх для відродження руху ККК. Свого часу представники кольорового населення США доклали багато зусиль для заборони фільму, але він все одно користувався величезною популярністю.

Останній будинок зліва (1972)

Уес Крейвен зміг зняти дуже жорстокий фільм про двох дівчат, які були зґвалтовані і замучені цілою бандою головорізів. Картина стала причиною великого скандалу в Великобританії. Спочатку критики не хотіли давати фільму рейтинг, за рахунок чого блокувався його вихід в прокат. Незважаючи на це, глядачі все ж змогли його побачити, визнавши Останній будинок зліва кращим фільмом жахів свого часу.

Дітки (1995)

Спільна робота досвідченого режисера Ларрі Кларка і молодого сценариста Хармоні Карина наробила багато шуму завдяки історії про тінейджерів, в якій знайшлося місце сексу, наркотиків, насильства і СНІДу. The Washington Post назвали цей фільм «дитячою порнографією». Студія Miramax була змушена відкрити окремий підрозділ, щоб просто випустити картину в прокат.

Детки

Дияволи (1971)

Крім того, що в цьому фільмі є багато еротичних сцен, в ньому цілком відверто порушується тема релігії. Чого тільки варті голі черниці, які часто з`являються у кадрі, що ображає почуття віруючих. Картина була заборонена, звинувачена в явному богохульстві, що змусило режисера Кена Рассела значно перемонтувати стрічку. Правда, це не дозволило фільму вийти на широкий екран.

Сало, або 120 днів Содому (1975)

Цей фільм, після завершення зйомок, мандрував до великих екранів протягом декількох десятків років. Наприклад, у Великобританії він був вперше показаний в 2000, а в 1994 році продавець магазину в США був арештований за продаж цього фільму. Вся справа в тому, що  історія розповідає про групу молодих людей, які систематично піддаються фізичному і сексуальному насильству.

Оцінка: 
Голоси відсутні
10 найскандальніших фільмів усіх часів
10 найскандальніших фільмів усіх часів400600
Antykinoг. Киев, Андреевский спуск,+38 (096) 882 67 76
Antykino150250
2018-12-19https://antikinoteatr.com/10-nayskandalnishyh-filmiv-usih-chasiv