AntykinoПЕРШИЙ АНТИКІНОТЕАТР В УКРАЇНІ

«Здатися ти завжди встигнеш, нам для щастя багато не треба - похмелитися б з ранку»

З 30 серпня у всіх кінотеатрах країни відбулася довгоочікувана прем'єра фільму режисера Гаса Ван Сента «Не хвилюйся, він далеко не піде». І не пішов. Стилістика Ван Сента видно мало не з перших хвилин, але все по порядку.

 

Сюжет картини розгортається в 70-і роки навколо нероби і алкоголіка Джона Келлахан (Хоакін Фенікс), який після чергової пиятики зі своїм нерозлучним другом Декстером (Джек Блек) потрапляє в ДТП. Другий відбувається дрібними подряпинами, а ось Келлахану пощастило куди менше - він отримує пошкодження хребця і параліч нижче грудей. Джон не вірить збігом таких обставин, але йому доводиться звикати до нової, вже не настільки безтурботним, життя. У цьому йому допомагає масажистка з Швеції Ану (РуніМара), в яку він закохується. Щоб прийняти себе і свою нову життя наш герой вирішує піти в клуб анонімних алкоголіків (не плутати з кіноголікамі!), Групою якою керує багатий і хворий на СНІД хіпі Донні (Джонна Хілл). Келлахан виявляє в собі талант до малювання карикатур на сучасне американське суспільство і мріє бути надрукованим в іменитих виданнях.

Більш життєствердного і надихаючого фільму я за останній рік, напевно, не бачив. Почну з того, що вразило найбільше. Хоча, як вразило? Переконало в черговий раз, - це гра Фенікса. Він незрівнянний! І з кожною роллю закріплює за собою статус першокласного голлівудського актора. Його трагікомічний герою співпереживати з посмішкою на обличчі і сльозами на очах. На жаль, про інших акторів так не скажеш в цьому фільмі. Не те, щоб вони погано грали ... Хоча, ні, їх образи згасати на тлі героя Фенікса. Адже ми прекрасно знаємо, як може грати та ж РуніМара. Але тут у неї настільки прісна роль, що навряд чи вона змогла б видати більше, ніж було поставлено режисерська завдання. У Джека Блека за всі 2 години фільму пару епізодів, але запам'ятовується його герой досить добре і грає на контрасті на початку і в кінці. Герой же Джонна Хілла, який вальяжно возлегает на пухнастих ковдрах в махрових халатах запам'ятовується не тільки цим, а роллю нікого наставника для головного героя (може не дарма він так схожий на Ісуса?)

Нелінійність сюжету - не завжди хороший прийом. І це можна сказати про цю кінострічку. Дуже важко і не залучено намагаєшся зрозуміти тимчасові відрізки і взагалі, в чому вся суть розповіді. Тільки сцени до / після аварії можна розпізнати по зрозумілим ознаками (ходить - їздить на візку), в іншому ж - цілковита плутанина і дисонанс. З тимчасовими стрибками, як на мене, Ван Сенту ще потрібно грамотно потренуватися. (Або тільки для мене було це так обривисті і плутано?).

Коли все більш-менш стає на свої місця і набуває логічний ланцюг, тебе накриває хвиля сентиментальності. Ти бачиш, як людина намагається (з пінтою вина) побороти алкоголізм, зривається і починає заново. Звинувачує всіх і вся в своїх невдачах і положенні, розуміючи, що кожен з нас - сам коваль свого щастя і долі. Він мотається на візку дивитися, як злітають літаки, в той час, коли люди, не обмежені у фізичних можливостях, витрачають життя просто, не вміючи насолоджуватися нею. (Втім, як і наш герой до аварії). Боротьба з самим собою - найскладніша боротьба для кожного з нас. Знайти свій шлях через пізнання себе, навчитися просити прощення і прощати, досягти своєї мети, коли навіть ти сам через раз сумніваєшся в собі. Живи тут і зараз, роби все з розмаху, - завтра може не настати. Що маємо - не бережемо, а втративши - плачемо. Банально? Але правда.

Мій вердикт: 8 пляшок вина з 10

Більше цікавих статей від Антікінотеатра Rockfellow ви можете знайти в Розділі "Блог".

Оцінка: 
Голоси відсутні
«Здатися ти завжди встигнеш, нам для щастя багато не треба - похмелитися б з ранку»
«Здатися ти завжди встигнеш, нам для щастя багато не треба - похмелитися б з ранку»400600
Antykinoг. Киев, Андреевский спуск,+38 (096) 882 67 76
Antykino150250
2018-09-28https://antikinoteatr.com/zdatysya-ty-zavzhdy-vstygnesh-nam-dlya-shchastya-bagato-ne-treba-pohmelytysya-b-z-ranku